حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 9 کاراکتر

راهنمای استفاده از لنز طبی به بهترین شکل

 

استفاده از لنز طبی برای اولین بار علاوه بر این که کار بسیار جذاب  و جالبی است،  خطراتی را نیز به همراه  دارد. برای این که بتوانید مدت زمان طولانی از لنزطبی استفاده کنید، باید در ابتدا نحوه استفاده  از آن را بدانید و هم چنین مراقبت‌های لازم  را نیز هنگام استفاده  از آن انجام‌ دهید. همه این موارد در سلامت چشم شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. در ادامه این مطلب به بررسی نکاتی می‌پردازیم، که برای استفاده از لنزطبی بسیار موثر واقع خواهند شد؛ با ما همراه باشید.

نحوه استفاده از لنز طبی

اگر شما هم از طرفداران لنزطبی هستید، باید نکات مهمی را در هنگام استفاده از آن رعایت کنید که در ادامه به بررسی همین موارد می‌پردازیم. علاوه بر این پیشنهاد میشود مقاله ما در زمینه بهترین مارک‌های لنز چشم را مطالعه فرمایید.

چه مدت زمان می‌توان از لنزطبی استفاده کرد؟

از جمله مهم‌ترین مواردی که باید درهنگام استفاده از لنزطبی به آن توجه داشته باشید، مدت زمان استفاده از لنزاست که البته معمولا روی جلد لنز مدت زمان استفاده از آن ذکر شده‌است. توجه کنید حتی اگر از لنزهایتان به خوبی مراقبت می‌کنید، بازهم هنگام تمام شدن تاریخ مصرف آن باید به فکر خرید یک  لنز جدید باشید. استفاده از لنزهای قدیمی خطرعفونت چشم  را تاحد زیادی افزایش می‌دهد.

هنگام استفاده از لنز حتما دست‌هایتان را بشویید

هنگام استفاده از لنزطبی ، ابتدا دست هایتان را به خوبی بشویید. البته توجه کنید برای شست وشوی دست‌ها به هیچ عنوان نباید از صابون‌های عطری استفاده کنید. بعد از شستن دست‎ها حتما به خوبی آن‌ها را خشک کنید، زیرا درصورت خیس بودن  لنز به دست می‌چسبد و نمی‌توانید به خوبی آن‌ها را درون چشم قراردهید.

 

نحوه گذاشتن لنز داخل چشم

برای گذاشتن لنزطبی حتما از یک چشم شروع کنید، این گونه دیگر لنزچشم چپ و راست خود را اشتباه نخواهید کرد. در ابتدا آن را با انگشت اشاره خود بردارید و سپس روی کف دست خود قراردهید. سپس مقداری ازمحلول ضدعفونی مخصوص را روی آن ریخته و مجددا با انگشت اشاره ان را برداشته و درون چشم خود قراردهید.

نحوه برداشتن برداشتن لنز

پلک خود را به سمت پایین بکشید، لنز را از سمت سفید چشم ببرید و درنهایت با کمک انگشت اشاره و شست آن را از چشم بیرون بکشید.

اهمیت تمیزنگه ‌داشتن لنز

هنگام استفاده از لنزطبی حتما از محلول ضدعفونی کننده مخصوصی که دکتر تجویز کرده‌است، برای تمیزکردن لنزاستفاده ‌کنید. توجه داشته باشید که اگر مایع لنز شما تمام شده‌است به هیچ عنوان آب را جایگزین آن نکنید، زیرا آب خود دارای باکتری‌های بسیارزیادی است که ممکن است سبب عفونت‌های چشمی شود.

جعبه نگهداری لنز

مهم ترین نکته‌ای که درمورد استفاده از لنزطبی باید رعایت‌ کنیم، این است که حتما لنز را درجعبه نگهداری مخصوص خود قراردهیم. توجه کنید که جعبه نگهداری لنز نیز نیاز به شست و شو و ضدعفونی دارد، هم چنین هرسه ‌ماه لازم‌ است این جعبه را تعویض کنید.

 

آرایش هنگام استفاده از لنز

اگر می‌خواهید هنگام استفاده از لنزطبی آرایش داشته‌ باشید، اول لنز را داخل چشمانتان قرارداده و سپس آرایش کنید. توجه‌ کنید به هیچ عنوان مواد آرایشی به داخل چشم نفوذ پیدانکند. البته اگر می‌خواهید ازتافت و یا سایر اسپری‌ها استفاده کنید، قبل از قراردادن لنز درچشم این کاررا انجام دهید.

استفاده از لنزهنگام ورزش

استفاده از لنزهای طبی گزینه بسیارخوبی در هنگام ورزش کردن هستند، زیرا مانند عینک‌های طبی خطر شکستن و افتادن آن وجود ندارد وهمینطور میدان دید شما را محدود نمی‌کند. نکته مهمی که باید بدانید این است که به هیچ عنوان برای ورزش شنا از لنزطبی استفاده نکنید، زیرا آب استخر سبب چسبیدن لنز به چشم و درنهایت نیز عفونت چشم شما خواهدشد.

از گرما و حرارت دوری کنید

درهنگام استفاده از لنزطبی باید دقت کنید به هیچ عنوان درمقابل آتش نایستید. زیرا گرما سبب ذوب شدن لنزچشمی و درنهایت ممکن است نابینایی را درپی داشته‌باشد.

اگر هنگام استفاده از لنز احساس ناراحتی کردید…

ناراحتی و یا سوزشی که درهنگام استفاده از لنزطبی متوجه آن می‌شوید، دلایل بسیار زیادی ممکن است داشته باشد که  از جمله آن‌ها می‌توان به پشت و روبودن لنز و یا تمیزنبودن آن اشاره کرد. بهتر است درصورت بروز هرگونه احساس ناراحتی ، لنز را بیرون آورده و با محلول مخصوص آن ضدعفونی کنید، سپس دوباره در چشم قراردهید. اگر بازهم احساس سوزش و ناراحتی داشتید، حتما به پزشک متخصص مراجعه‌ کنید.

 

اگر مشکل خشکی قرنیه دارید، از لنز ماستفاده نکنید

ممکن است به بیماری های‌ چشمی مبتلا نباشید و اما مصرف بعضی از داروها سبب خشکی چشم هایتان شده باشد، دراین موارد به هیچ عنوان استفاده از لنز توصیه ‌نمی‌شود.

برای اطمینان بیش تر بهتراست پزشک در ابتدا لنز را در چشم بیمار قرار دهد سپس درصورت عدم وجود علائم حساسیت زا و تایید این امر رتوسط پزشک، فرد دوباره از آن استفاده کند.

همان‌طور که مشاهده‌کردید، استفاده از لنزطبی باید با مراقبت‌های زیادی همراه باشد تا بتوانید در دراز مدت از این لنزها استفاده‌ کنید. هنگام استفاده از لنز رعایت کردن نکاتی که در این مقاله بیان شد، کمک بسیار زیادی به شما خواهدکرد.

H S
محصولات
 • قیمت: تماس بگیرید

  لنز ایکس سل طبی آستیگمات فصلی (X-Cel)

 • قیمت: تماس بگیرید

  لنز بایوفینیتی طبی فصلی (Biofinity)

 • قیمت: تماس بگیرید

  لنز فرشلوک رنگی روزانه (Freshlook)

 • قیمت: تماس بگیرید

  لنز مورنینگ کیو فستیوال طبی رنگی فصلی (Morning Q)

 • ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  17 − سه =

  X