حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 9 کاراکتر

لنز چشم طبی دائمی

برخی از افراد به دلیل جنبه زیبایی لنز به سراغ استفاده از لنزهای چشم می‌روند که این افراد معمولاً برای جلب توجه برای پوشاندن عیوب وجود در چشم‌های خود از زن‌ها استفاده می کنن. استفاده از لنز قدمت بسیار فراوانی دارد. همچنین استفاده‌های فراوانی نیز از لنز می‌شود بیماری‌هایی نظیر زالی یا افرادی که به هر علتی چشمشان دچار پارگی شده است یا نبی یا نا دچار تحلیل رفتگی شدید یا فرورفتگی شده است و کسانی نیست که بر اثر حوادث ای فاقد عنبیه می‌باشند یا همچنین درمان افرادی که به دنبال هرگونه ضربه دچار پارگی انبیه شده‌اند از جمله کاربردهای پزشکی استفاده از لنز چشم طبی دائمی می‌باشد.

البته بسیاری از مشکلات این بیماران از جمله حساسیت‌هایی که به نور در آنها وجود دارد و همینطور کاهش حجم بینایی ممکن است پس از جراحی به طور کامل رفع شود. اما برای پوشش نازیبایی‌هایی که در چشم به وجود می‌آید حتماً باید از لنز استفاده کرد و دو روش عمده یعنی روش‌های موقت و دائم برای پوشاندن عیوب چشم وجود دارد.

 

https://lenzino.ir/product-category/%d9%84%d9%86%d8%b2-%d8%b1%d9%86%da%af%db%8c/

روش‌های پوشاندن عیوب چشم‌ها

در این روش به طور موقت از لنز چشم طبی دائمی یا بدون شماره صرفاً برای تغییر دادن رنگ ظاهری چشم‌ها استفاده می‌شود. در صورتی که نیازمند استفاده از لنز چشم برای تغییر در رنگ چشمان خود می‌باشید یا به تجویز پزشک برای بهبود قدرت بینایی خود نیازمند استفاده از لنز چشمی می‌باشید سعی کنید تا لنز را از مطب‌های چشم پزشکی و مراکز معتبر بینایی سنجی خریداری نمایید و در این راستا علاوه بر تاییدی که پزشک مربوطه در خصوص نوع لنز به شما می‌دهد نحوه کار گذاری صحیح را نیز برای کاهش عوارض جانبی احتمالی بایست از مرکز بینایی سنجی مربوطه جویا شوید.

لنز به دو نوع تقسیم می‌شود:

لنز های چشمی معمولاً به دو نوع تقسیم می‌شوند لنزهای نرم و لنزهای سخت (لنز چشم طبی دائمی). ساخت لنزهای تماسی یا نرم شامل لنزهای طبی و لنزهای رنگی لنزهای طبی رنگی و لنز پانسمانی می‌باشند که معمولاً برای افرادی که دچار پیر چشمی آستیگماتیسم و دوربینی می‌باشد استفاده می‌شود.

لنز های رنگی

لنزهای چشم رنگی معمولاً برای زیبایی چشمان افراد استفاده می‌شود و در طیف‌های رنگی گوناگونی وجود دارد که هر فرد بنا به سلیقه خود از این لنزها استفاده می‌کنند و باید توجه داشت که هر یک از لنزهایی که در بازار وجود دارند توسط شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی گوناگونی تولید شده‌اند و به بازار ارائه می‌شوند و مقدار ته رنگ آن نیز با یکدیگر متفاوت است و در موارد بسیاری ممکن است با رنگ‌های دیگری همچون رنگ عسلی نیز ترکیب شود.

 

لنزهای چشم رنگی

لنز طبی رنگی

لنز طبی رنگی مانند لنز قبلی برای زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما تر مخصوص کسانی که دچار ضعف بینایی مفرد می‌باشند و می‌خواهند علاوه بر این که ضعف بینایی خود را پوشش دهند رنگ چشم خود را نیز دچار تغییر نمایند و آن را زیباتر از قبل جلوه دهند.

لنز پانسمانی

لنزهای پانسمانی بر روی چشم قرار می‌گیرد و به نوعی از قرنیه محافظت می‌کند و بیشتر برای افرادی مناسب می‌باشند که به نوعی دچار زخم قرنیه می‌باشند و یا از دیگر بیماری‌های قرنیه رنج می‌برند و این نوع لنز مانع از ساییده شدن پلک روی قرنیه می‌گردد و سبب می‌شود که‌ترمیم ضایعات قرنیه زودتر انجام شود.

لنز سخت

این گونه لنز ها معمولاً برای افرادی که دارای چشم آستیگماتیسم هستند و یا دچار بیماری قوز قرنیه می‌باشند استفاده می‌شود بسیاری از افرادی که از عینک‌های طبی استفاده می‌کنند به مرور زمان حس می‌نمایند که نیاز به لنز دارند و با داشتن لنز دیگر نیازی به استفاده از عینک‌های طبی و کثیف شدن و بخار گرفتن و گم شدن عینک برای آنها وجود ندارد و به لحاظ زیبایی نیز لنز کم بینایی فرد را نشان می‌دهد به همین دلیل این افراد ترجیح می‌دهند از لنزهای سخت برای رفع مشکلات بینایی خود استفاده نمایند.

 

جمع بندی و نتیجه گیری خرید لنز چشم طبی دائمی

لنز چشم طبی دائمی

 

لنز چشم طبی دائمی یک لایه بسیار شفاف و نازک با طراحی منحصر به فرد و متناسب با شکل و ساختار چشم افراد می‌باشد. لنز چشم طبی دائمی به دلیل طراحی آرگونومیک خود باعث تغییر در درصد بینایی افراد یا تغییر رنگ چشم افراد می‌گردد. لنز چشم طبی دائمی انواع گوناگونی دارند و به همین دلیل شرایط اکسیژن رسانی آنها بسیار بهتر است سایر لنز هاست که یکی از مشکلات عمده لنز ها بحث اکسیژن رسانی آن‌ها می‌باشد.در خصوص لنز چشم طبی دائمی باید توجه نمود که مدت استفاده از آن‌ها کاملاً متفاوت با یکدیگر می‌باشد.

یعنی اینکه این لحظه به صورت هفتگی و برخی به صورت ماهانه و همچنین ممکن است به صورت سالانه مورد استفاده قرار گیرد که هر کدام از این لنزها دارای امتیازات و خصوصیات ویژه منحصر به فردی می‌باشند که سبب می‌شود دوام آن آب بر روی چشم تأثیر منفی بر روی بینایی بگذارد و سبب می‌شود در صورتی که زمان زیادی روی چشم شما باشد احتمال بیماری‌های چشم برای شما به وجود آید.

جمع بندی و نتیجه گیری خرید لنز چشم طبی دائمی

لنز چشم طبی دائمی دارای مزایایی برای چشم افراد و برای خود افراد می‌باشد. از مزایای لنز چشم طبی دائمی این است که به راحتی تا می‌شود و در چشم افراد جایگذاری می‌گردد؛ لذا می‌توان آن را از بخش کوچکتری در چشم جای داد و در نتیجه آستیگماتیسم که ناشی از بیماری می‌باشد کمتر می‌شود. لنز چشم طبی دائمی برای کسانی پیشنهاد می‌شود که شماره چشمشان بیشتر از محدوده اصلاح پذیری و یا می‌توان جراحی لیزری قرنیه را روی چشمان آبی پیاده‌سازی کرد و یا ضخامت قرنیه اندکی دارند به همین دلیل که عمل‌های این چنینی دارای ریسک بالایی می‌باشند.

توصیه می‌شود که در افرادی که دچار بیماری‌هایی نظیر نزدیک بینی و دوربینی بالابب می‌باشد از از لنزهای چشم دائمی استفاده شود چرا که عمل چشم ممکن است عوارض بالقوه احتمالی فراوانی را برای افراد نظیره عفونت و کاهش سلول‌های قرنیه در پی داشته باشد اما در حال حاضر در بیشتر کشورهای جهان به دلیل رشد تکنولوژی صنعت لنز توصیه می‌شود که از لنز برای درمان بیماری‌های چشمی استفاده شود.

برای خرید لنز رنگی و لنز طبی متوانید به صفحه محصولات لنزینو مراجعه کنید.

H S
محصولات
 • قیمت: تماس بگیرید

  لنز بوش اند لومب رنگی فصلی (Bausch & Lomb)

 • قیمت: تماس بگیرید

  لنز بایوفینیتی طبی فصلی (Biofinity)

 • قیمت: تماس بگیرید

  لنز سولکو طبی فصلی (Soleko)

 • قیمت: تماس بگیرید

  لنز پلی ویو رنگی سالانه (Polyvue)

 • ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  2 × یک =

  X